top of page

PEST KONTROL

Pest Kontrol

 

Pest kontrol, haşere ve haşere türlerinin kontrol altına alınma süreçlerini içeren, sıvı, jel ve çeşitli cihazlarla kontrol alınma işlemleridir. Yoğunlukla yaşadığımız evlerimizde görülen haşereler gerçekten büyü bir dert olmuştur bizler için. Haşerelerle mücadele edebilmek için öncelikle iyi bir dezenfektasyon işlemi yapmalıyız.
Haşere kontrol sağlanması ile yaşam kalitemiz en iyi seviyeye çıkacaktır. Haşere kontrol denildiğinde ilk akla gelen mücadele edilecek haşerenin sayısal durumu hakkında bilgi sağlanmasıdır. İşlemler bütünüyle ele alındığında kademeli olarak ilerlemek gereklidir. Hatalı uygulama yapılmaması için ilaçlama yapılacak alan ve haşere türü hakkında kesin ve net bilgiler alınmalıdır. Uygulanacak teknik seçiminde bu çok önemli bir faktördür. Haşere kontrolü 3 adımda incelemek gereklidir. Öncelikle biyolojik kontrol, fiziksel kontrol ve kimyasal kontrol yapılmalıdır.

  • Biyolojik kontrolde su kaynaklarının bulunduğu alana çoğalma engellemesini yapacak formülasyonları uygulamaktır.

  • Fiziksel kontrolde çöp alanları temizliği, pencerelere tel, çatlak duvar onarımı, ızgaraların temizliği ve tamir edilmesi gibi yöntemler uygulanmalıdır.

  • Kimyasal kontrol ise ilaçlama olarak adlandırabiliriz. Haşere kontrolde en çok uygulanan yöntem budur.

2802020547.jpg
15df0932329d80_full.jpg
bottom of page