top of page

HASTAHANE İLAÇLAMA

Hastane İlaçlamanın Önemi

Hastaneler, hastalıklardan kurtulmak ve sağlığımıza kavuşmak için başvurduğumuz özel kuruluşlar veya devlete bağlı kurumlardır. Bir hastalık halinde bu kurumlarda tedavi görerek daha sağlıklı bir hayata kavuşmayı umuyoruz. Her şeyin başı sağlıksa, bu beklentiyi karşılayabilecek tek yer hastaneler oluyor. Haliyle geniş bir alana sahip olan hastanelerde haşere ve zararlılar kendilerine saklanabilecek pek çok yer bulabilmektedir. Bir sağlık kuruluşundan isteyebileceğimiz en son şey ise daha fazla bakteri ve hastalıktır.

Bildiğimiz üzere insanın olduğu her alanda hastalık taşıyan böcek ve bakterilere rastlamak mümkündür. Hastane ve diğer sağlık kuruluşları verdikleri hizmet gereği sürekli olarak temiz ve steril bir ortam sağlamalıdır. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların taşıdığı bakteriler veya zararlı böceklerin taşıdığı mikroplar, alanın güvenli ve steril ortamını bozabilmektedir. Bu durum hastane ilaçlama işleminin düzenli olarak yaptırılması gerekliliğini getirmektedir.

Hastane İlaçlama Yöntemleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastane ilaçlama firmaları, ilaçlama uygulamalarında duruma göre farklı yöntemler kullanmaktadır. Vespa Pest bünyesindeki profesyonel ekipler ile durum tespiti yaptıktan sonra en uygun yöntem seçilerek dikkatli bir şekilde gerçekleştirilir.

Hastane gibi sürekli hizmet veren ve kapalı mekanlarda genellikle Kokusuz İlaçlama yöntemi tercih edilmektedir. Bu hastane ilaçlama yöntemi hastaların ve çalışanların, binayı ve günlük rutinlerini terk etmesine gerek kalmadan haşere ve kemirgen probleminden kurtulmanıza olanak tanır.

Hamam böceği gibi haşerelerin görüldüğü bazı durumlarda ise Jel İlaçlama adı verilen bir yöntemle problem çözüme kavuşturulur. Bu yöntemde de insanlar alanı terk etmek zorunda kalmazlar. Ancak ilaçlama işlemi sırasında izlenen her iki yöntem için de kullanılan maddelerin insan sağlığını tehdit etmeyen içeriğe sahip olması oldukça önemlidir. Vespa Pest, T.C. Sağlık Bakanlığı onayına sahip ilaçlar kullanmaktadır. Hastane ilaçlama işleminde kullanılan onaylı ilaçlar sayesinde hastalar ve çalışanlar herhangi bir tehdit altında değildir.

Kategori_1600509988.jpg
2753630393.jpg
HASTANE.jpg
bottom of page