top of page

OTEL İLAÇLAMA

Otel İlaçlama

Otel İlaçlama, Vespa Pest bünyesinde verilmekte olan profesyonel ilaçlama hizmetlerinden bir tanesidir. Genellikle yoğun insan nüfusunun mevcut olduğu otellerde yaşanan böcek ve haşere problemleri, bu mekanların prestiji açısından olumsuz etkiler doğurabilmektedir. Bu sebeple kısa böcek ve haşere problemlerine kısa süre içerisinde müdahale edilmesi gerekmektedir. Otel İlaçlama, firmamızın, tecrübeli ekip ve modern ekipmanlarıyla birlikte gerçekleştirdiği profesyonel ilaçlamalardan bir tanesidir. Firmamız, otel ilaçlama süresince kullanmış olduğu ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olmasına özen göstermektedir. Bu şekilde hem vatandaşın sağlığını güven altına almakta hem de böcek ve haşere problemlerine çok daha etkili bir şekilde son vermektedir.

Otel İlaçlama Yöntemleri

Otel İlaçlama yöntemleri, genel olarak böcek ve haşere problemlerinde uygulamaya alınan ilaçlama yöntemleri ile aynıdır. Fakat otel gibi aktif hizmet veren binalarda gerçekleştirilen ilaçlamaların çok daha kısa sürelerde gerçekleşmesi ve hızlı sonuca ulaştırması gerekmektedir. Otel İlaçlamalarında uygulanmakta olan ilaçlama yöntemlerinden en etkilisi sıvı ilaçlama yöntemleridir. Sıvı ilaçlar, kokulu ve kokusuz ilaçlama olmak üzere ikiye ayrılmakta ve uygun mekanların ilaçlamalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Sıvı ilaçlar, kısa süreler içerisinde etkisini göstererek bölgedeki böcek ve haşere problemlerini ortadan kaldırmaktadır. İlaçlamadan sonra mekanın iki saat kadar havalandırılması yeterli olacaktır.

Otel ilaçlamaları için uygun ilaçlama yöntemlerinden biri de jel ilaçlama yöntemidir. Jel ilaçlar, genellikle hamam böceği problemlerinde tercih edilen ve kısa süre içerisinde sonuca ulaştırmakta olan doğal ve kokusuz ilaçlardır. Bu nedenle umuma açık mekanlarda rahatlıkla uygulanabilmektedir. İnsan sağlığını tehdit eden herhangi olumsuz bir tarafı bulunmamaktadır. Jel ilaçlama yöntemleri, böcek sayısının az olduğu durumlarda, böceklerin geçiş bölgelerine noktalama şeklinde uygulanmakta olan ilaçlardır. Bu ilacı yiyen böcekler, kısa süre içerisinde zehirlenmekte ve ölmektedir. Bu şekilde otel içerisinde meydana gelen böcek problemlerini kısa süre içerisinde ortadan kaldırmak mümkündür.

Otellerde meydana gelebilecek problemlerden bir tanesi de fare problemleridir. Fare problemlerini kısa süre içerisinde ortadan kaldırmak için tasarlanmış olan ilaçlama yöntemleri mevcuttur. Bunlardan en sık kullanılmakta olan yöntem genellikle sıvı ilaçlama yöntemleri ve fare istasyonlarıdır. Sıvı ilaçlama yöntemleri fare ilaçlamalarında püskürtme tekniği ile uygulanmaktadır, bu da oldukça etkili sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır. Fare istasyonları da, geniş mekanlarda meydana gelen fare problemlerinin kısa süre içerisinde ortadan kalkması için tasarlanmış olan yöntemlerden biridir. Fare istasyonları muhafaza ettikleri ilaçlarla birlikte kısa süre içerisinde fare problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Diğer canlı türlerinin ilaca temas ederek zarar görmesini engellemek amacıyla tasarlanmış olan bu aparatlar, aynı zamanda ilacı dış etkenlerden de korumaktadır. İstasyonlarda muhafaza edilen ilacı yiyen fareler kısa süre içerisinde zehirlenerek ölmektedir. Uygulanmakta olan etkili ilaçlama yöntemleri ile otellerde meydana gelen böcek ve haşere problemleri kısa süre içerisinde ortadan kaldırılmaktadır. Otel İlaçlama, firmamızın profesyonel ekipleri ile birlikte oldukça etkili bir şekilde gerçekleştirdiği ilaçlama hizmetlerinden biridir.

unnamed (6).jpg
otel-ilaclama-880x500.jpg
bottom of page